środa, 21 listopada 2018. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Kuchnia z akrylu i kamienia

2015-02-02 10:00:00 (ost. akt: 2015-01-29 12:32:49)

Autor zdjęcia: Szynaka

Nowoczesna kuchnia nie musi być biała i minimalistyczna. Producenci zabudowy kuchennej oferują wyjątkowe rozwiązania, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Łączą one w sobie klasę, elegancję, pomysłowość oraz dbałość o każdy, nawet najdrobniejszy detal.

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych frontów kuchennych są fronty wykonane z akrylu. To materiał, który łączy w sobie wysoką estetykę oraz wiele cech praktycznych dla użytkowników. Przede wszystkim jest odporny na zarysowania, dzięki czemu meble kuchenne przez wiele lat prezentują się nienagannie. Wrażenia nowoczesności doda frontom stalowa lodówka, piekarnik oraz uchwyty zrównane z frontami. Akryl doskonale sprawdzi się jako alternatywa dla lakierowanych lub foliowanych frontów o wysokim połysku.

Kamienna wyspa na środku kuchni


Aby przełamać nadmiar purystycznych frontów, na środku kuchni doskonale sprawdzi się duża, funkcjonalna wyspa, na której koncentrują się strefy zmywania, przygotowywania i gotowania. Wyspa jest wykończona frontami pokrytymi naturalnym fornirem kamiennym, wykonanym z łupków krystalicznych o niepowtarzalnym wzorze i fakturze oraz zmienności koloru, od grafitu przez szarości, rdzę aż do brązu. Taka wyjątkowa wyspa wnosi do kuchni indywidualizm.

Wyjątkowe forniry łupkowe

Fornir kamienny doskonale sprawdzi się na frontach mebli kuchennych, oferując takie same możliwości jak fornir drewniany. Surowcem, z którego powstaje fornir kamienny są łupki krystaliczne, czyli skały metamorficzne charakteryzujące się doskonałą łupkowatością. Same z natury dzielą się na płaskie kolumny o grubości od 1 do 10 mm. Fornir kamienny wykorzystuje tę strukturalną laminację łupków, dzięki czemu w procesie wyodrębniania poszczególnych ich warstw uzyskujemy cienkie warstwy skały o grubości od 0,1 do 2 mm. Warstwy te zespala się następnie z włóknem szklanym przy wykorzystaniu żywic poliestrowych — w ten sposób powstaje elastyczna, zwarta i jednocześnie wyjątkowo piękna struktura. Nieregularna powierzchnia łupka oraz zmienność barw warstw mineralnych sprawiają, że każdy liść kamiennego forniru jest unikalny i jedyny w swoim rodzaju. Każdy, kto zamówi sobie właśnie taką kuchnię, może być pewien, że meble kuchenne będą jedyne, niepowtarzalne i wyjątkowe. Fronty kamienne są nie tylko estetyczne, ale też praktyczne — ich powierzchnia jest odpowiednio zaimpregnowana, aby chronić wyjątkową strukturę przed czynnikami zewnętrznymi, które mogłyby ją uszkodzić.

Połączenie stylu i ergonomii


Kuchnia, w której łączą się akrylowe powierzchnie oraz naturalne kamienne forniry, jest nie tylko stylowa i elegancka, ale też przyjazna dla użytkowników. Po pierwsze dlatego, że ciepła faktura i barwa kamienia działają łagodząco na zmysły. A po drugie — w kuchni znajduje się wiele rozwiązań, które na każdym kroku ułatwiają życie mieszkańcom. Ciekawym rozwiązaniem jest, między innymi, bardzo wysokie cargo o szerokości 15 cm. Stanowi świetny magazyn nie tylko na produkty żywnościowe, ale też na butelki z oliwą czy winem. Wysokie cargo doskonale wykorzystuje i porządkuje przestrzeń kuchenną. Praktycznym i użytecznym rozwiązaniem jest również system sortowania odpadów znajdujący się w wyspie kuchennej. Dzięki praktycznym szufladom, otwierającym się jednym ruchem ręki, można bez problemu utrzymywać w kuchni ład i porządek.
abc

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB