Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Ciepło i spokój dzięki dobrej izolacji

2015-01-31 09:00:00 (ost. akt: 2015-01-29 08:58:15)

Autor zdjęcia: Fotolia

Odpowiednia izolacja budynku to sposób nie tylko na ciepło podczas zimowych chłodów, ale też na realne oszczędności. Im lepiej zadbamy o ocieplenie, tym więcej zaoszczędzimy na ogrzewaniu.

Aby dom był energooszczędny i nie generował niepotrzebnych kosztów, koniecznie trzeba pamiętać o właściwej izolacji fundamentów, ścian, stropów i dachu. Ciepło może bowiem uciekać w różnych partiach budynku, zarówno w piwnicy, jak i przez dach. Bardzo dobrym materiałem ociepleniowym, który z roku na rok zyskuje sobie coraz większe uznanie, jest pianka natryskowa. Jej popularność wynika przede wszystkim ze skuteczności — ocieplone nią ściany i stropy nie mają mostków termicznych, czyli miejsc, przez które ucieka ciepło. Zwykłe materiały termoizolacyjne, jak styropian czy wełna mineralna, nigdy nie będą w stu procentach szczelne. Natomiast pianka po jej zamocowaniu na właściwym miejscu powiększa swoją objętość, dzięki czemu jest idealnie szczelna i tworzy warstwę, przez którą ciepło nie ucieka.

Inwestycja szybko się zwróci


Ocieplanie pianką natryskową jest rozwiązaniem nieco droższym niż tradycyjne materiały termoizolacyjne. Jednak jest to inwestycja na wiele lat, która dość szybko się zwróci. W domu ocieplonym pianką natryskową zmniejszają się koszty ogrzewania o około 40-60 procent. To już realne oszczędności, które na przestrzeni lat sprawią, że montaż pianki całkowicie się zwróci.

Skuteczna ochrona przed wilgocią


Oszczędności i ciepło to niejedyne zalety poliuretanowej pianki natryskowej. Chroni ona też przed działaniem wilgoci i to na wszystkich kondygnacjach. Piankę można zamontować zarówno na fundamentach, jak i na poddaszu. W pomieszczeniach, w których będzie się ona znajdowała, nie musimy obawiać się wilgoci z zewnątrz — pianka to doskonały materiał hydroizolacyjny. Nie tylko zapobiega wnikaniu wilgoci z zewnątrz, ale też sprawia, że na ścianach wewnętrznych nie skrapla się para wodna. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety pianki poliuretanowej, zainwestowanie w ten materiał izolacyjny to sposób na oszczędności, ciepło i komfort przebywania we własnych czterech ścianach.
abc

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jarek #1799842 | 176.221.*.* 23 sie 2015 00:56

    Zgadzam się do ocieplenia poddasza tylko pianka natryskowa. Najlepiej kanadyjska icynene.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Piotr #1745533 | 176.221.*.* 1 cze 2015 12:55

    Osobiście do ocieplenia poddasza polecam piankę natryskową firmy cels. Korzystałem z ich usług i są bardzo profesjonalni. Naprawdę fajny produkt - warto zainwestować.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz