Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Dobre ogrodzenie, to także trwałe ogrodzenie

2013-08-23 13:29:58 (ost. akt: 2013-08-28 13:32:04)

Autor zdjęcia: Wiśniowski

Dom i jego najbliższe otoczenie to miejsca, gdzie chcemy czuć się przede wszystkim bezpiecznie i komfortowo. Pierwszym krokiem do stworzenia idealnej przestrzeni do relaksu i wypoczynku na świeżym powietrzu jest wybór i montaż ogrodzenia.

Solidne i dopasowane do wyglądu całego otoczenia ogrodzenie zapewni bezpieczeństwo bawiącym się w ogrodzie dzieciom, umożliwi wyznaczenie granic naszej prywatności i ochroni nas przed wizytą niepożądanych gości.

Oaza wypoczynku
Ogrodzenie nie tylko chroni posesję i znajdujące się na niej mienie przed włamaniem, ale stanowi również swoistą "barierę", pozwalającą nam na oddzielenie się od świata zewnętrznego. Dzięki temu możemy stworzyć intymną przestrzeń relaksu, którego często tak bardzo potrzebujemy po ciężkim dniu w pracy czy zajmowaniem się domem. W zależności od naszego samopoczucia, ogrodzona działka może służyć do spokojnego wypoczynku lub aktywnej zabawy z rodziną i znajomymi. Solidne ogrodzenie pozwoli nam w spokoju oddać się ciekawej lekturze z kubkiem porannej kawy czy też urządzić wspólne grillowanie w rodzinnym gronie.

Wybór jest łatwy
Jeśli potrzebujemy spokoju, dobrym rozwiązaniem będzie wybór szczelnego zabezpieczenia terenu, które wyraźnie odgrodzi podwórko od otoczenia. Jeśli natomiast chcemy mieć widok na najbliższą okolicę, lepsze będzie ogrodzenie ażurowe. — Oferta jest bardzo różnorodna. Do dyspozycji mamy ogrodzenia posesyjne w wielu kształtach, spełniające różne wymagania i pozwalające na dopasowanie konstrukcji do zróżnicowanej architektury. Są ładne, funkcjonalne i wytrzymałe, dzięki czemu nie tylko chronią, ale i wzbogacają wygląd otoczenia — mówi Grzegorz Mruk, ekspert producenta m.in. ogrodzeń i stolarki stalowej i aluminiowej.

Kompleksowe ogrodzenie

Wybierając ogrodzenie do posesji, warto wziąć pod uwagę zalety kompleksowego systemu ogrodzeniowego. Składa się on z bram, furtek, segmentów, słupków i akcesoriów montażowych, czyli wszystkich elementów niezbędnych do skutecznego zabezpieczenia terenu. Takie rozwiązanie umożliwia uzyskanie "zindywidualizowanego" ogrodzenia dostosowanego do potrzeb konkretnego odbiorcy i specyfiki danej działki.
— Zamówienie całego systemu ogrodzeniowego u jednego producenta daje pewność, że poszczególne elementy będą do siebie odpowiednio dopasowane, zarówno pod względem montażu, jak i wyglądu — zauważa Grzegorz Mruk. — Takie ogrodzenie tworzy harmonijną całość, jest łatwe i szybkie w instalacji. Co istotne, można je zamówić w jednym miejscu, bez konieczności tracenia czasu na odwiedzanie wielu punktów sprzedaży i dobór różnych, często niepasujących do siebie rozwiązań — dodaje. kr

Trwałość na lata


Aby przez długi czas cieszyć się zaletami funkcjonalnego ogrodzenia, należy zwrócić uwagę na skuteczne zabezpieczenie antykorozyjne. Dzięki niemu, ogrodzenie długo zachowuje swój pierwotny wygląd i jest odporne na działanie czynników atmosferycznych. Dokonując wyboru warto zwrócić uwagę, czy elementy metalowe są cynkowane i malowane proszkowo. To bowiem jest skuteczna metoda zabezpieczająca ogrodzenie przed korozją.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB