Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Internet jak domownik

2013-07-25 14:33:00 (ost. akt: 2013-07-25 14:34:39)

Autor zdjęcia: sxc.hu

Chcemy sprawdzić przepis na ciasto? Zaglądamy do internetu. Rozkład jazdy autobusów? Również z pomocą przychodzi internet. Kupić spodnie w promocji? A jakże — internet! Napisać e-maila, przeczytać informacje z regionu, porozmawiać z koleżanką czy kolegą... Życie z internetem wydaje się prostsze.

Co najmniej od kilkunastu lat internet stale obecny jest w naszym życiu i to na każdym jego etapie.
Dzięki niemu przesyłamy zdjęcia naszych maluchów cioci z Włocławka, czy fragmenty pracy dyplomowej do sprawdzenia promoto-rowi. W internecie możemy wertować starodruki z Biblioteki Narodowej oraz sprawdzić, co takiego włożyła dziś na siebie królowa Elżbieta II.

Z internetu korzystają dzieci, nastolatki, jak i dorośli. Komputer z podłączeniem do internetu często jest
więc rozchwytywany przez domowników. Z własnych doświadczeń wiemy, że aby z niego skorzystać nie-
raz trzeba ustawić się w kolejce. Szczególnie wtedy, gdy korzystamy ze stałego
łącza.

Łącze tak dobre jak stacjonarne
Wyjściem z sytuacji może być więc zakupienie internetu bezprzewodowego. Niestety, do tej pory łącza bezprzewodowe nie dawały takich możliwości, jak te stacjonarne. Nie były tak szybkie i stabilne. Rewolucję przyniosła jednak technologia LTE. Dzięki niej bezprzewodowe łącze jest niemal tak dobre, jak stacjonarne. Mając mobilny internet, z którego możemy korzystać wszędzie, nie musimy ograniczać się do sprawdzania poczty. Takie łącze można z powodzeniem wykorzystać do płynnego wyświetlania filmów w wysokiej rozdzielczości, spędzania czasu na grach sieciowych, czy pobierania dużych plików nie obawiając się o zerwanie połączenia.
Maksymalne wykorzystanie możliwości
Obecnie sieć LTE obejmuje około 40 procent mieszkańców naszego kraju. Dostęp do szybkiego internetu mają zarówno mieszkańcy wielkich aglomeracji, mniejszych miejscowości, jak i terenów podmiejskich oraz wsi. Aby korzystać z mobilnego internetu w technologii LTE na komputerze stacjonarnym, bądź laptopie niezbędny jest modem LTE. Ich najnowsze modele pozwalają na maksymalne wykorzystanie możliwości sieci.

Dziś dostępnych jest również coraz więcej smartfonów LTE pracujących na częstotliwości zgodnej ze standardem przyjętym w Polsce oraz innych krajach europejskich. Do technologii
tej można używać również tabletów z wbudowanym modemem. woj

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB