Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Odlotowe mieszkanie w bloku

2013-06-25 15:20:57 (ost. akt: 2013-06-25 15:23:36)

Autor zdjęcia: Dekoracje.olsztyn.pl

Nie potrzeba wielkich pieniędzy, aby spełniły się nasze marzenia o oryginalnym mieszkaniu, nawet tym w bloku. Wystarczy tylko porozmawiać z fachowcem od technik dekoracyjnych, wybrać wzór, a w krótkim czasie nasze mieszkanie stanie się inne niż wszystkie.

Zaczęło się lato, możemy więc poszaleć twórczo na ścianach i sufitach. Żeby zmienić diametralnie klimat np. przedpokoju, nie trzeba wydawać fortuny. Doświadczony i myślący wykonawca powinien wiedzieć, a przede wszystkim doradzić, jak przeprowadzić remont, abyśmy nie zbankrutowali i jednocześnie mieli radość z efektów pracy.

Techniki dekoracyjne
Jest wiele sposobów na ominięcie np. pracochłonnego szpachlowania ścian. Oczywiście czasami trzeba wyrównać powierzchnię, dotyczy to np. kuchni, gdzie wiszą szafki, czy łazienki (pod glazurą). W blokach budowanych kilkadziesiąt lat temu zdarzają się potężne krzywizny.
Czasem jednak wcale nie ma potrzeby ich prostowania. Wystarczy się tylko zastanowić, jak ominąć ten problem. Jednym ze sposobów jest umiejętne pokrycie ścian tzw. technikami dekoracyjnymi. — Może to być delikatny tynk — mówi Andrzej Rogala, malarz zajmujący się remontami z akcentami dekoracyjnymi. — Podkreślam — delikatny, ponieważ wielu wykonawców uważa, że nałożenie jakiekolwiek, a szczególnie masywnego wzoru z gipsu, załatwi sprawę. Do tego typu wykończenia warto znaleźć wykonawcę, który zna się na rzeczy, ma doświadczenie i zmysł artystyczny — dodaje.

Ogrom możliwości
Kolejnym sposobem jest tapetowanie tradycyjne lub metodą natryskową. — Pięknym dodatkiem zamykającym projekt mogą być motywy ozdobne wykonane z gipsu. Często fragmenty takie zastosowane np. przy lustrze, w korytarzu czy w kuchni zmieniają klimat, dając naprawdę fantastyczny efekt. W ten prosty i stosunkowo niedrogi sposób zamienimy nasze mieszkanie w bloku w prawdziwy apartament — zapewnia Andrzej Rogala. kr­

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB