Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Kolorowy pokój dziecięcy

2013-06-25 15:15:29 (ost. akt: 2013-06-25 15:17:18)

Autor zdjęcia: Sarenka.eu

Każdy rodzic stara się zabezpieczyć swojemu dziecku dobre warunki do rozwoju i zabawy. Pokój dziecięcy nie tylko powinien być wypełniony światłem,ale także powinien być kolorowy i wyposażony w bezpieczne meble.

Kolorowe ściany z pewnością dobrze wpłyną na nastrój małego mieszkańca. Ale oczywiście kolorowe może być wszystko, także firanki, rolety, tapety, dywanik czy kapa na łóżku. Pamiętajmy tylko, aby nie przesadzić. Zbyt „pstrokate” środowisko może wywołać u dziecka niepokój, a nawet agresję.

Tu mieszka Indianin
Wiadomo, że chłopcy lubią męskie dodatki. Jeśli są zafascynowani bohaterami filmów o Indianach, to właśnie wśród indiańskich atrybutów będą czuli się najlepiej. Jeśli natomiast fascynują ich auta, nie zaszkodzi położyć na podłodze dywan ze wzorem autostrady.

Różowe laleczki

Dziewczynki z reguły lubą lalki i misiate zwierzątka. Pokój małej Zosi jest dosłownie zawalony pluszowymi pieskami i zajączkami. Na półkach, oparciach siedzą rzędami różowe lalki. Trudno się w tym wszystkim połapać i trudno też utrzymać porządek. Można ograniczyć zakup zabawek albo rozejrzeć za praktycznymi i bezpiecznymi meblami. Wystarczy np. kupić meble ze specjalnymi rozwiązaniami — duże, wygodne szuflady świetnie nadają się do przechowywania zabawek. Dziecko samo może obsługiwać taką szufladę, ucząc się porządku. Niektórzy rodzice preferują wszelkiej maści kosze. To też jest dobre rozwiązanie pod warunkiem, że kosze nie odbiorą maluchowi cennej powierzchni życiowej.

Bez kantów
Wybierając meble do dziecięcego pokoju, zwróćmy uwagę na to, aby nie miały kantów. Nie ma bowiem nic gorszego niż uderzenie głową w ostro zakończony blat stołu. Producenci już dawno o tym pomyśleli, oferując m.in. meble z zaokrąglonymi rogami. W salonach z dziecięcymi meblami znajdziemy całe komplety — regał, łóżko, foteliki, stolik,
dobierzemy dywanik, narzutę, a nawet kosz na śmieci. Możemy też kupić pojedyncze sprzęty i tylko to, co jest nam potrzebne.

Znowu kolor
Ściany nie muszą być białe. Jedna może być żółta, druga śliwkowa, a sufit niebieski. Możemy też położyć tapety lub samodzielnie wykonać fresk. Dobrze dobrane dodatki, nawet w małym pokoiku, pomogą nam stworzyć radosną, pełną szczęścia przestrzeń życiową dziecka.
kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB